Match of the Day Daily Match Lists ( Wednesday 02 May 18 )

0
62

UEFA Champions League

90 Minutes
02 May 19:45 UK Roma   v   Liverpool

 

Scottish Championship

90 Minutes
02 May 19:45 UK Arbroath   v   Dumbarton

 

English National League

90 Minutes
02 May 19:00 UK Aldershot   v   Ebbsfleet

 

Scottish League One

90 Minutes
02 May 19:45 UK Alloa   v   Raith Rovers

 

Scottish League Two

90 Minutes
02 May 19:45 UK Stirling   v   Peterhead

 

Portuguese Liga2

90 Minutes
02 May 16:00 UK Guimaraes B   v   Porto B

 

Norwegian Cup

90 Minutes
02 May 15:00 UK Mjolner   v   Stjordals-Blink
02 May 16:30 UK Junkeren   v   Levanger
02 May 17:00 UK Steinkjer   v   Rosenborg
02 May 17:00 UK FK Fyllingsdalen   v   Sogndal
02 May 17:00 UK Strommen   v   Baerum
02 May 17:00 UK Elverum   v   KFUM Oslo
02 May 17:00 UK Bergsoy   v   Kristiansund
02 May 17:00 UK Egersund   v   Jerv
02 May 17:00 UK Nest-Sotra   v   Aasane
02 May 17:00 UK Valdres   v   Stromsgodset
02 May 17:00 UK Sandnes Ulf   v   Vidar
02 May 17:00 UK Fredrikstad   v   Odd BK
02 May 17:00 UK Moss   v   Stabaek
02 May 17:00 UK Lysekloster   v   Haugesund
02 May 17:00 UK Hodd   v   Floro
02 May 17:00 UK Harstad   v   Bodo-Glimt
02 May 17:00 UK Arendal   v   Start
02 May 17:00 UK Alta   v   Tromsdalen
02 May 17:00 UK Orn-Horten   v   Sarpsborg 08
02 May 17:00 UK Kjelsas   v   Ull/Kisa
02 May 17:00 UK Notodden   v   Asker
02 May 17:00 UK Brattvag   v   Molde
02 May 17:00 UK Lorenskog   v   Lillestrom
02 May 17:00 UK Sotra   v   Brann
02 May 17:00 UK Fram Larvik   v   Mjondalen
02 May 17:00 UK Ham-Kam   v   Honefoss
02 May 17:00 UK Skeid   v   Sandefjord
02 May 17:15 UK Senja   v   Tromso
02 May 18:00 UK Bryne   v   Viking

 

Polish FA Cup

90 Minutes
02 May 15:00 UK Arka Gdynia   v   Legia Warsaw

 

Swedish Allsvenskan

90 Minutes
02 May 18:00 UK Sirius   v   AIK Solna

 

Copa Libertadores

90 Minutes
02 May 01:30 UK Nacional (Uru)   v   Santos SP
02 May 23:15 UK Atl. Tucuman   v   Penarol
02 May 23:15 UK Junior Barranquilla   v   Boca Juniors
03 May 01:45 UK Delfin   v   Colo-Colo
03 May 01:45 UK Vasco da Gama   v   Cruzeiro MG
03 May 01:45 UK Corinthians   v   Independiente

 

Copa Do Brasil

90 Minutes
02 May 23:30 UK Atletico MG   v   Chapecoense
02 May 23:30 UK Ponte Preta   v   Flamengo

 

Chilean Primera B

90 Minutes
03 May 00:00 UK La Serena   v   Santiago Morning

 

Mexican Primera Division

90 Minutes
03 May 01:30 UK Pumas   v   Club America
03 May 03:30 UK Tijuana   v   Monterrey

 

Germany Regionalliga West

90 Minutes
02 May 18:00 UK Westfalia Rhynern   v   Wuppertaler
02 May 18:00 UK Aachen   v   Viktoria Koln
02 May 18:30 UK Dortmund 2   v   Verl

 

Germany Regionalliga Nord

90 Minutes
02 May 14:00 UK St Pauli 2   v   Wolfsburg Amat
02 May 18:00 UK Jeddeloh   v   Hamburg 2

 

Germany Regionalliga North East

90 Minutes
02 May 17:30 UK Furstenwalde   v   VSG Altglienicke
02 May 18:00 UK Babelsberg   v   Viktoria Berlin
02 May 18:00 UK Auerbach   v   Germania Halberstadt
02 May 18:00 UK FSV Wacker Nordhausen   v   BFC Dynamo
02 May 18:00 UK Lokomotive Leipzig   v   Neustrelitz

 

Armenia Premier League

90 Minutes
02 May 13:00 UK Pyunik   v   Banants
02 May 14:00 UK Alashkert   v   Shirak

 

Belarus Cup

90 Minutes
02 May 15:45 UK Dnepr Mogilev   v   Din. Brest
02 May 17:45 UK Neman   v   BATE Borisov

 

English National League North

90 Minutes
02 May 19:45 UK Stockport   v   Chorley
02 May 19:45 UK Kidderminster   v   Bradford PA

 

English National League South

90 Minutes
02 May 19:45 UK Hemel Hempstead   v   Braintree
02 May 19:45 UK Hampton and Richmond   v   Truro

 

Estonian Meistriliiga

90 Minutes
02 May 17:00 UK Tallinna Kalev   v   Tulevik
02 May 17:00 UK Parnu Vaprus   v   Paide
02 May 17:30 UK Flora   v   Nomme Kalju

 

English Southern Premier Division

90 Minutes
02 May 19:45 UK Kings Lynn   v   Weymouth
02 May 19:45 UK Slough   v   Kettering

 

Argentinian Primera B Metropolitana

90 Minutes
02 May 19:30 UK Dep. Espanol   v   Comunicaciones

 

Brazilian Copa do Nordeste

90 Minutes
02 May 01:45 UK ABC RN   v   Santa Cruz

 

Czech FNL

90 Minutes
02 May 16:00 UK Vitkovice   v   Vlasim

 

Danish 1st Division

90 Minutes
02 May 17:00 UK Fredericia   v   Roskilde

 

Costa Rica Primera Division

90 Minutes
03 May 03:00 UK Saprissa   v   Santos de Guapiles
03 May 03:05 UK Alajuelense   v   Herediano

 

Egypt Cup

90 Minutes
02 May 17:30 UK El-Entag El-Harby   v   Zamalek

 

Gibraltar Premier Division

90 Minutes
02 May 19:30 UK Lynx   v   Lincoln Red Imps

 

Hungarian NB II

90 Minutes
02 May 16:00 UK Budaors   v   Csakvar
02 May 16:00 UK Dorog   v   Varda SE
02 May 16:00 UK Kazincbarcikai   v   Gyori ETO
02 May 16:00 UK Soroksar   v   Zalaegerszeg
02 May 16:00 UK Szeged   v   Mosonmagyarovar
02 May 16:00 UK Szolnok   v   Bekescsaba
02 May 18:00 UK Budafoki   v   Cegled
02 May 18:00 UK Gyirmot   v   Vac
02 May 18:00 UK MTK Budapest   v   Soproni

 

Isthmian Division One North

90 Minutes
02 May 19:45 UK Haringey Borough   v   Heybridge Swifts

 

NPL Western Australia

90 Minutes
02 May 11:30 UK Joondalup Utd   v   Stirling Lions
02 May 12:00 UK Armadale   v   Perth Glory U21
02 May 12:00 UK Joondalup   v   Balcatta
02 May 12:00 UK Floreat   v   Cockburn
02 May 12:00 UK Inglewood   v   Perth SC
02 May 12:00 UK Forrestfield   v   Subiaco
02 May 13:30 UK Sorrento   v   Bayswater

 

Oman Professional League

90 Minutes
02 May 14:55 UK Fanja   v   Sohar
02 May 14:55 UK Muscat   v   Al-Shabab Oman
02 May 15:00 UK Al Salam   v   Al-Mudhaibi
02 May 15:00 UK Dhofar   v   Al-Suwaiq
02 May 15:05 UK Al-Nahda (OMN)   v   Al-Nasr Salalah
02 May 18:00 UK Mirbat   v   Oman Club
02 May 18:00 UK Saham   v   Al-Oruba (OMN)

 

Lithuania A Lyga

90 Minutes
02 May 16:00 UK Palanga   v   Trakai
02 May 18:00 UK Zalgiris   v   Suduva

 

Philippines Football League

90 Minutes
02 May 09:00 UK Davao Aguilas   v   Ceres La Salle

 

Russian National Football League

90 Minutes
02 May 07:00 UK Luch Energiya   v   Avangard Kursk
02 May 11:00 UK Yenisey   v   Volgar Astrakhan
02 May 12:00 UK Orenburg   v   Sibir
02 May 13:00 UK Spartak Moscow II   v   Din. St. Petersburg
02 May 13:30 UK Tambov   v   Tyumen
02 May 14:00 UK Baltika   v   Shinnik Yaroslavl
02 May 14:00 UK Fakel   v   Tom Tomsk
02 May 15:00 UK Rotor Volgograd   v   Krylya Sovetov
02 May 15:00 UK Zenit II   v   Khimki
02 May 16:00 UK Kuban   v   Olimpiyets

 

Slovenian Prva Liga

90 Minutes
02 May 14:00 UK Triglav   v   Krsko
02 May 15:00 UK Rudar Velenje   v   Maribor
02 May 17:00 UK Domzale   v   Ankaran Hrvatini

 

Japanese J-League

90 Minutes
02 May 11:00 UK Gamba Osaka   v   Sendai
02 May 11:00 UK Yokohama FM   v   Iwata
02 May 11:00 UK Kashima   v   V-Varen
02 May 11:00 UK Kawasaki   v   Urawa
02 May 11:00 UK Shonan Bellmare   v   Kashiwa
02 May 11:00 UK Nagoya   v   Cerezo Osaka
02 May 11:00 UK Vissel Kobe   v   Tokyo
02 May 11:30 UK Hiroshima   v   Shimizu
02 May 12:00 UK Sagan Tosu   v   Sapporo

 

South Korean K-League 1

90 Minutes
02 May 11:00 UK Jeonbuk Hyundai   v   Daegu
02 May 11:30 UK Gyeongnam   v   Seoul
02 May 11:30 UK Jeju   v   Gangwon
02 May 11:30 UK Suwon Bluwings   v   Ulsan Hyundai
02 May 11:30 UK Pohang   v   Incheon
02 May 11:30 UK Sangju   v   Jeonnam Dragons

 

Chinese FA Cup

90 Minutes
02 May 08:00 UK Shenyang Urban   v   Guangzhou RF
02 May 09:00 UK Hebei China Fortune   v   Shandong Luneng
02 May 12:30 UK Shanghai SIPG   v   Beijing Renhe
02 May 12:35 UK Chongqing Lifan   v   Dalian Yifang
02 May 12:35 UK Nantong Zhiyun   v   Sichuan Jiuniu
02 May 12:35 UK Guangzhou Evergrande   v   Guizhou Hengfeng
02 May 13:00 UK Beijing Guoan   v   Tianjin Teda

 

Colombia Primera Division

90 Minutes
03 May 00:00 UK Millonarios   v   Envigado
03 May 02:00 UK Deportivo Cali   v   Atl. Nacional

 

Copa Colombia

90 Minutes
03 May 00:00 UK Patriotas   v   Tolima
03 May 01:00 UK Alianza Petrolera   v   La Equidad
03 May 01:00 UK Once Caldas   v   Barranquilla

 

Egyptian Premier League

90 Minutes
02 May 15:30 UK Al-Masry   v   ENPPI

 

Malaysian Super League

90 Minutes
02 May 14:00 UK Johor Darul Ta’zim   v   Selangor
02 May 14:00 UK Kuala Lumpur   v   PKNS
02 May 14:00 UK PKNP   v   Kelantan
02 May 14:00 UK Melaka   v   Perak

 

Moroccan Botola

90 Minutes
02 May 16:00 UK Rapide Oued Zem   v   Raja Casablanca
02 May 18:00 UK Moghreb Tetouan   v   Berkane

 

Singapore S League

90 Minutes
02 May 12:45 UK Hougang   v   Home United
02 May 12:45 UK Tampines   v   Balestier Khalsa
02 May 12:45 UK Warriors (SIN)   v   Brunei DPMM